Depilacja woskiem    

Jednym z najlepszych i najskuteczniejszych sposobów depilacji ciała jest usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą wosku miękkiego. Włoski są wyrywane wraz z cebulkami, dzięki czemu ich końcówki w czasie odrastania są delikatniejsze, a same włoski stają się słabsze i jaśniejsze. Odnowienie cebulki po takim zabiegu trwa kilka tygodni (od 2 nawet do 5 tygodni w zależności od struktury włosa). Regularne stosowanie tej metody depilacji powoduje, iż owłosienie staje się znacznie mniej widoczne. Wosk doskonale nadaje się do depilacji każdej części ciała - nóg, rąk, pach, pleców, wąsika, bikini.                                                                                                                            

Przede wszystkim należy sprawdzić czy włoski są odpowiedniej długości: przy depilacji woskiem jest to długość od 0,5 cm. do 1 cm. Należy pamiętać, iż włoski zbyt krótkie są niemożliwe do usunięcia, podczas gdy zbyt długie mogą spowodować, że zabieg będzie mniej komfortowy. Na dzień przed zabiegiem dobrze jest zrobić peeling, który usunie martwy naskórek. Gładka skóra sprawi, że wosk będzie łatwiej przylegał do włosków. Nie zaleca się nakładania na skórę żadnych kremów ani balsamów w dniu, w którym zabieg ma być wykonany. Na dobę przed woskowaniem należy unikać opalania depilowanych części ciała. Ponieważ depilacja ciała jest bardzo intymnym zabiegiem, ważne jest, aby bezpośrednio przed samym zabiegiem zadbać o higienę osobistą.

Po zabiegu:  

24 godzin po woskowaniu należy unikać bezpośredniego działania promieni słonecznych   

  • należy zrezygnować z korzystania z produktów do pielęgnacji ciała z dodatkami chemicznymi przez 24 godziny po zabiegu; 
  • 24 godzin po woskowaniu pach nie należy stosować dezodorantu;
  • 24 godziny po zabiegu nie korzystać z sauny;    

Przeciwwskazania:

  • jeżeli skóra jest podrażniona lub zraniona;

  • skóra z tendencją do pękania naczynek lub żylaków;
  • zaraz po opalaniu słonecznym /solarium;
  • w czasie menstruacji

 

Alternatywne zabiegi:

 

Koszt zabiegu:

  • od 15 zł

Pełny cennik zabiegów ⇒

Aktualne promocje ⇒