Kriochirurgia - szybkie i skuteczne zamrażanie tkanki skórnej (brodawki, narośle skórne).

 

Kriochirurgia jest zabiegiem polegającym niszczeniu chorych tkanek przy pomocy niskich temperatur .
Zabiegi kriochirurgiczne są wykonywane w Laser-Med przez lekarza chirurga urządzeniem Cryo-S . W zależności od rodzaju zmian lekarz stosuje sondy kontaktowe bądź natryskowe. Jedyna na świecie sonda natryskowa oferowana przez producenta a stosowana w naszym gabinecie pozwala na precyzyjną destrukcję zarówno niewielkich jak i dużych zmian.
Za pomocą urządzeni Cryo-S leczymy zmiany żylne zarówno żylaki kończyn dolnych jak i żylaki odbytu ( leczenie hemoroidów).
Leczenie żylaków kończyn dolnych polega na wykonaniu niewielkiego cięcia za pomocą którego wprowadza się sondę i wymraża niewydolny odcinek żyły. Pacjent powraca szybko do zdrowia a dodatkowym atutem kriochirurgicznego leczenia żylaków kończyn dolnych jest dobry efekt kosmetyczny . Kriochirurgiczne leczenie żylaków jest skuteczne i i zapewnia wyzdrowienie bez nawrotów .


Przy pomocy urządzenia Cryo-S lekarz chirurg dokonuje także zabiegów z zakresu dermatochirurgii w szczególności usuwanie:
– brodawek zwykłych tzw kurzajki,
– brodawki płaskie,
– włókniaki ,
– brodawki łojotokowe ,
– odciski, blizny ,
– zmiany naczyniowe,
– zmiany trądzikowe,
– zmiany nowotworowe.  

Za pomocą kriostymulacji leczy się także łysienie plackowate .

Niewątpliwą zaletą zabiegów kriochirurgicznych jest to , że są one bezdymne.
Doceni to każdy kto miał wykonywany zabieg elektrokoagulacji, w trakcie którego czuć specyficzny zapach palonej tkanki. Zabiegi kriochirurgiczne z uwagi na ich nieinwazyjność pozwalają uniknąć nie tylko tych przykrych doznań , ale też są bezpieczniejsze od elektrokoagulacji , gdyż w ich trakcie nie ma zagrożenia skażenia pola zabiegowego i wtórnych zakażeń.

Kriochirurgia jest skuteczna także w leczeniu hemoroidów. Według zapewnień producenta urządzenie Cryo-S jest jedynym na świecie aparatem wyposażonym w ssak umożliwiający usunięcie hemoroidów bezboleśnie i niezwykle skutecznie umożliwiając przy tym najszybszy powrót do zdrowia . W leczeniu żylaków połączenie metody Barona ( gumkowanie ) z kriochirurgią daje znakomite efekty lecznicze. Jest to metoda bezbolesna i bezkrwawa. Metoda Barona to założenie gumowej podwiązki, za pomocą specjalnego urządzenia, co daje efekt zwłóknienia żylaka i jego odpadnięcia.