SKLEP ONLINE  >>>  KUP ZABIEG

INFOLINIA  790-57-57-57

sklep1.png    facebook.png   instagram.png  search.png 

 

Osocze bogatopłytkowe

 

Na czym polega terapia osoczem bogatopłytkowym?


Terapia osoczem bogatopłytkowym PRP (Platelet Rich Plasma) opiera się na wiedzy, doświadczeniach oraz technologiach Medycyny Regeneracyjnej.

Zastosowanie osocza (popularnie zwany "wampirzy lifting") pozwala uzyskać naturalną rewitalizację i regenerację skóry oraz włosów przy wykorzystaniu elementów uzyskanych z własnej krwi. Najważniejszą rolę w procesie odmładzania, gojenia i regeneracji odgrywają płytki krwi. Są one jednym ze składników krwi, a po jej odpowiednim przygotowaniu, odwirowaniu, uzyskiwany koncentrat zawiera kilkukrotnie większą ilość płytek niż krew bazowa. Osocze bogatopłytkowe poprzez uwalniane czynniki wzrostu ma wpływ na uzyskanie efektów regeneracyjnych skóry, poprawienie jej ukrwienia, odżywienie, odnowę poprzez stymulację komórek macierzystych oraz pobudzanie fibroblastów do produkcji nowego kolagenu. Dzięki tym działaniom skóra staje się bardziej elastyczna, jędrna, rozjaśniona i odmłodzona.

Osocze bogatopłytkowe od wielu lat stosowane jest w chirurgii rekonstrukcyjnej, ortopedii i stomatologii. W medycynie estetycznej znane jest od 2004 roku.

Jakie czynniki wzrostu zawarte w osoczu bogatopłytkowym mają wpływ na regenerację skóry i włosów?

Osocze bogatopłytkowe jest materiałem autologicznym, pochodzącym od pacjenta, czyli uzyskiwanym z własnych tkanek. Jest bezpieczne, nie daje działań niepożądanych i nie wywołuje uczuleń.

Do najważniejszych czynników wzrostu zawartych w płytkach krwi zaliczamy:

- Transformujący czynnik wzrostu-beta, TGF-b wspomagający więź międzykomórkową, nadający skórze jędrność i elastyczność.
- Płytkowy czynnik wzrostu PDGF stymulujący wzrost drobnych naczyń krwionośnych i naczyń włosowatych oraz wpływający na odnowę komórek skóry i naskórka.
- Naskórkowy czynnik wzrostu EGF stymulujący wzrost i różnicowanie komórek oraz produkcję własnego kolagenu.
- Czynniki wzrostu Fibroblastów FGF stymulujące powstawanie nowych naczyń krwionośnych oraz wspomagające wzrost komórek.
- Czynniki wzrostu uwolnione z koncentratu płytek krwi pobudzają procesy regeneracji tkanek, stymulują fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu, wspomagają procesy tworzenia się nowych naczyń krwionośnych oraz aktywują mezenchymalne multipotencjalne komórki macierzyste.

Jak przygotowuje się osocze bogatopłytkowe?

W dniu terapii pobierana jest krew pacjenta w ilości od 20 do 40 ml do specjalnej probówki wypełnionej preparatem przeciwkrzepliwym i czynnikiem aktywującym. Następnie uzyskaną próbkę krwi odwirowuję się w specjalnej wirówce z odpowiednimi parametrami, czasem wirowania i ilością obrotów na minutę. Następnie do kolejnych dwóch przygotowanych wcześniej strzykawek odsącza się najpierw kilka ml osocza tzw. ubogopłytkowego (PPP), a następnie kilka ml osocza bogatopłytkowego.

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do zastosowania terapii osoczem bogatopłytkowym?

Ze względu na działanie regeneracyjne i stymulujące proces odnowy skóry, osocze można podawać w obrębie różnych obszarów skóry ciała człowieka, a szczególnie tam, gdzie widoczne są oznaki procesu starzenia. Można ostrzykiwać skórę twarzy, szyi, dekoltu oraz dłonie. Bardzo często podaje się go również w obręb skóry owłosionej głowy w celu poprawy stanu włosów, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Przeciwwskazania do terapii osoczem bogatopłytkowym dzielimy na dwie grupy:
przeciwwskazania bezwzględne: choroby krwi, choroby nowotworowe, leczenie preparatami zmniejszającymi krzepliwość krwi.
przeciwwskazania względnych (tymczasowe): krwawienie miesiączkowe, ciąża, okres karmienia piersią, przeziębienia, choroby miejscowe skóry, stany zapalne i infekcje.


Jak przebiega proces leczenia?

Uzyskane osocze podaje się w miejsca przeznaczone do leczenia w formie klasycznej techniki mezoterapii, nakłuwając skórę płytko w niewielkich odstępach, bądź w postaci liniowej wypełniając zmarszczki, fałdy czy bruzdy skórne. W przypadku leczenia łysienia osocze podaje się nakłuwając całą powierzchnię owłosioną głowy w odstępach 2-3 cm.

Zazwyczaj zabieg nie wymaga znieczulenia. Można jednak skorzystać ze znieczulenia miejscowego lub przewodowego i odpowiednio wcześniej nałożyć na skórę maść znieczulającą.

Cały zabieg trwa około 30 do 45 minut.

Wykonywany jest jednorazowo i może być powtarzany co 6-12 miesięcy. Można również wykonać go w serii 3 lub 4 zabiegów w odstępach czasowych 4 do 6 tygodni.

Bezpośrednio po zabiegu skóra leczona może być lekko obrzęknięta, obolała i napięta. W miejscach iniekcji mogą pojawić się zasinienia, które ustępują w ciągu 7 do 10 dni.

Przez okres kilku do kilkunastu godzin w miejscu podania, szczególnie w okolicach skóry owłosionej głowy, wyczuwalne są zgrubienia, które można delikatnie rozmasować.

Regeneracja i odnowa skóry jest procesem wymagającym czasu stąd efekty zastosowanej terapii osoczem bogatopłytkowym możemy ocenić dopiero po okresie 3-6 miesięcy.

Ważne!

Bezpośrednio po zabiegu nie myjemy okolicy zabiegowej, dopiero po 4 godzinach. Należy stosować filtr przeciwsłoneczny o wysokim faktorze ochronnym. Ochrona przeciwsłoneczna powinna być kontynuowana przez kolejnych 10 dni. Unikamy basenu, sauny, gorących kapieli i alkoholu przez 4 dni po zabiegu. 

 

Koszt zabiegu:

  • od 600 zł

Pełny cennik zabiegów ⇒

Aktualne promocje ⇒

 

PARTNERZY

        ratyzagiel.jpg    

 

Pozwól o siebie zadbać w Laser-Med

LASER-MED to nowoczesne i przyjazne miejsce, które powstało z myślą o tych którzy pragną poprawić swoją urodę dzięki najnowszym odkryciom nauki. Od samego początku przyświeca nam idea pomocy w utrzymaniu zdrowej i pięknej skóry przez długie lata. Komfort i dobre samopoczucie naszych Klientów są dla nas najważniejsze.

Centrum Medyczne LASERMED

  ul. Jagiellońska 109/23
  t: +48 52 388-70-58 
  m: +48 790 57 57 57