SKLEP ONLINE  >>>  KUP ZABIEG
INFOLINIA  790-57-57-57

 

Laserowe leczenie rumienia

 

Leczenie rumienia - Cutera Excel V


Często się czerwienisz? Dzieje się tak na skutek silnych emocji, pikantnych potraw czy nagłej zmiany temperatury otoczenia? Czujesz spory dyskomfort i nie wiesz co Ci dolega? Na szczęście to nic poważnego. Poważny natomiast jest Twój dyskomfort z tym związany.

Rumień (bo o nim mowa) jest wynikiem gwałtownego rozszerzania się płytko umiejscowionych naczyń krwionośnych i włosowatych. Za jego pojawianie się odpowiada nasz współczulny i przywspółczulny układ nerwowy i jego kontrolowanie jest niezwykle trudne. Rumień najczęściej występuje w obrębie policzków, nosa, brody, szyi a nawet dekoltu. Nagłe zaczerwienienie się, zwłaszcza w sytuacjach towarzyskich może sprawiać dość duży dyskomfort pacjentom cierpiącym na tę dolegliwość.

Za tendencje do pojawiania się rumienia odpowiada również cera wrażliwa, która:

- często ulega podrażnieniom na skutek stosowania nieodpowiednich kosmetyków,
- łatwo ulega oparzeniom podczas kąpieli słonecznych,
- ma sporą tendencję i łatwość pojawiania się wszelkiego rodzaju alergii.


Przy nieodpowiedniej pielęgnacji cery naczyniowej/wrażliwej poza tendencjami do rumienienia się bardzo często dochodzi do rozrostu lub pękania naczynek oraz trwałych teleangiektazji.

Pacjentom cierpiącym na rumień zazwyczaj zaleca się:
- stosowanie profilaktyki przeciw promieniowaniu UV – czyli regularnemu stosowaniu kremów z filtrami minimum SPF 20,
- unikanie solarium i sauny,
- stosowanie kremów chroniących przed zimnem w okresie jesienno-zimowym,
- unikanie kosmetyków zawierających alkohol, a także agresywnych kwasów i peelingów gruboziarnistych,
- unikanie spożywania alkoholu oraz pikantnych potraw.


Z doświadczenia wiemy, jak trudne jest zastosowanie się do wszystkich powyższych wytycznych. Warto zawczasu zadbać o prawidłową pielęgnacja cery wrażliwej/naczyniowej stosując odpowiednie kosmetyki, bogate w niektóre witaminy i preparaty uszczelniające śródbłonek naczyń.

Warto również rozpocząć serię zabiegów kosmetycznych łagodzących rumień.

Powyższych preparatów i zabiegów nie można stosować jeżeli planujemy leczenie z zastosowaniem laserów.

Przeciwwskazania:
- Zabiegów z użyciem Cutera Excel V nie stosuje się w przypadku kobiet w ciąży czy osób ze świeżą opalenizną.
- Należy zrezygnować z zabiegu laseroterapii podczas przyjmowania leków psychotropowych, retinoidów oraz pewnych grup antybiotyków. Dyskwalifikują również schorzenia skórne jak bielactwo, łuszczyca, nowotwór skóry, a także skłonności do bliznowców.

Laserowe leczenie rumienia

Coraz większa grupa pacjentów cierpiących na rumień, posiadających sporo popękanych naczynek decyduje się na zabiegi laserowe. W naszym gabinecie medycyny estetycznej w tym celu wykorzystujemy laser Cutera Excel V. Dzięki odpowiedniemu doborowi parametrów lekarz wykonujący zabieg precyzyjnie zamyka wszelkie teleangiektazje, a także koaguluje płytko położone naczynia włosowate. Dzięki temu następuje tzw. matowienie rumienia.

Odstępy pomiędzy zabiegami nie powinny być krótsze niż 4- 6 tygodni.

Rekonwalescencja po zabiegu laserowego leczenia rumienia może być różna w zależności od predyspozycji osobniczych pacjenta i aktualnym stanie zaawansowania zmian rumieniowych. Zwykle jest to okres od 4 do 6 dni. W przypadku dodatkowego zamykania naczynek przy terapii antyrumieniowej po zabiegu mogą powstać siniaczki. Wówczas okres rekonwalescencji może ulec wydłużeniu.

Przez cały okres kuracji niezbędne jest regularne stosowanie kremów z filtrem UV oraz informowanie osoby wykonującej zabieg o zmianach dotyczących zażywania jakichkolwiek leków i suplementów diety począwszy od aspiryny, leków przeciwzakrzepowych, antydepresantów, antybiotyków i herbat ziołowych włącznie, ponieważ może to stanowić przeciwwskazanie do kontynuowanie kuracji.

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości co do stanu wygajania skóry koniecznie skontaktuj się z osobą, który wykonywał zabieg. Zastosowanie innych preparatów i medykamentów niż te, które zaleciła osoba wykonująca zabieg może nie tylko opóźnić efekt wygajania, ale również przynieść całkiem odwrotny efekt.

Laser Cutera Excel V
Laser Cutera Excel V to najnowocześniejszy i najskuteczniejszy laser służący leczeniu zmian naczyniowych, takich jak rumień, naczyniaki, trądzik różowaty, zmiany rubinowe czy znamiona naczyniowe. Skutecznie usuwa także przebarwienia, zmiany skórne. Terapia przeprowadzona przy pomocy Cutera Excel V jest najbezpieczniejszym, najszybszym i najskuteczniejszym sposobem walki z niepożądanymi zmianami.

Zabieg laserem Cutera Excel V jest gwarancją kompletnego usunięcia problemu, bez skutków ubocznych czy długiego oczekiwania na efekty.

Od starszych technologii różni się większą skutecznością, bezpieczeństwem dla pacjenta oraz sprowadzonymi niemal do zera dolegliwościami bólowymi podczas zabiegu. Siła impulsu Cutera Excel V przewyższa trzykrotnie moc laserów starszej generacji, a głowica umożliwiająca chłodzenie skóry podczas zabiegu, sprawia, że możemy dbać o komfort pacjenta w trakcie leczenia.

Ze względu na możliwość wykorzystania dwóch długości fal- tj. 532 i 1064 nm możemy leczyć naczynia zarówno czerwone jak i niebiesko-fioletowe.

Usuwanie naczynek i innych zmian odbywa się błyskawicznie, bez pozostawiania śladów. Dodatkowo działanie lasera sprawia, że w miejscu leczonym, rozpoczyna się proces tworzenia zdrowego naskórka. Cutera Excel V to idealne rozwiązanie dla wszystkich zmagających się ze zmianami naczyniowymi.

 

Koszt zabiegu:

  • od 600 zł

Pełny cennik zabiegów ⇒

Aktualne promocje ⇒

 

PARTNERZY

        ratyzagiel.jpg    

 

Pozwól o siebie zadbać w Laser-Med

LASER-MED to nowoczesne i przyjazne miejsce, które powstało z myślą o tych którzy pragną poprawić swoją urodę dzięki najnowszym odkryciom nauki. Od samego początku przyświeca nam idea pomocy w utrzymaniu zdrowej i pięknej skóry przez długie lata. Komfort i dobre samopoczucie naszych Klientów są dla nas najważniejsze.

 

Centrum Medyczne LASERMED

ul. Jagiellońska 109/23

t: +48 52 388-70-58

m: +48 790 57 57 57

e: laseroterapia.bydgoszcz@gmail.com

Godziny otwarcia
pn.-pt. 8:00 - 18:00 | sobota 9:00 - 14:00