SKLEP ONLINE  >>>  KUP ZABIEG

INFOLINIA  790-57-57-57

sklep1.png    facebook.png   instagram.png  search.png 

Peeling laserowy CO2 - odmładzanie laserem frakcyjnym

Peeling laserowy to zabieg, który powoduje odmłodzenie skóry, poprawia jej gęstość i jędrność, usuwa wszelkie blizny, zmarszczki, uszkodzenie posłoneczne, powiększone pory oraz ujednolica koloryt. Skóra staje się odświeżona, napięta i odzyskuje utracony blask. 
 

Zabieg ten przeznaczony jest dla każdego, kto pragnie odmłodzić i odświeżyć swoją skórę. 

Laser frakcyjny - co to jest i jak działa?

Światło lasera frakcyjnego ma za zadanie w sposób kontrolowany uszkodzić skórę, aby wymusić proces odbudowy. W wyniku reakcji fototermicznej dochodzi do błyskawicznego podgrzania wody w tkance, a potem jej odparowania, czyli ablacji, oraz wydzielenia ciepła, które uszkadza komórki, w tym także komórki kolagenowe. Równocześnie uruchamiane są procesy naprawcze, które powodują tworzenie się nowego kolagenu. Najważniejsze jest to, że laser frakcyjny nie uszkadza całej skóry, ale ją dziurkuje, tworząc w niej mikrokolumny uszkodzeń, które są otoczone zdrową, nienaruszoną tkanką. To przyspiesza regenerację uszkodzonych fragmentów skóry i zwiększa bezpieczeństwo zabiegów.

Istota zabiegu sprowadza się więc do stymulacji odtwarzania kolagenu. Kolagen jest głównym czynnikiem odpowiedzialnym za napięcie naszej skóry, tworzy bowiem podstawowe rusztowanie skóry właściwej. Oczywiście, procesy degeneracji kolagenu i odtwarzania go zachodzą w skórze przez całe życie. Niestety, z wiekiem produkcja nowego kolagenu nie nadąża za ubytkami istniejącego.

Możliwość modelowania tkanki jest bardzo efektywna, a okres gojenia skóry wynosi 3 - 7 dni. Po zabiegu pojawia się zaczerwienienie i lekki obrzęk. Następnie skóra może się delikatnie przyciemnić i zacznie złuszczać. Po 7 - 14 dniach wraca do normalnego wyglądu. Zaleca się powtórzenie zabiegu 2-5 razy. 


Pojawienie się efektów zabiegu przebiega w dwóch etapach 

 • stosunkowo szybko, bo już po kilku dniach można zauważyć wyrównanie kolorytu skóry, zanikanie przebarwień, skóra staje się "świetlista",
 • w przeciągu 4 - 5 tygodni pojawia się poprawa gęstości skóry. 

Dla kogo laser frakcyjny?

 Każdy przypadek jest inny. Pewne reguły mogą dotyczyć trzech grup wiekowych. I tak:

  • 25+ zalecany jeden zabieg o delikatnych parametrach (krótki czas gojenia) nie częściej niż raz w roku. Dzięki ablacji, działającej jak porządny, bardzo skuteczny peeling, mamy efekt odświeżenia skóry, a dzięki stymulacji kolagenu – profilaktyczne działanie przeciwstarzeniowe.
  • 35+ zalecany jeden zabieg o silniejszych parametrach lub 2 zabiegi w odstępie 1-2 miesięcy.
  • 45+ zalecana seria 2-3 zabiegów, czasem więcej, których głównym celem jest stymulacja skóry do produkcji kolagenu. Osoby dużo starsze mogą wymagać już większej liczby zabiegów. 
  Inne problemy niż starzenie, np. blizny i rozstępy – traktowane są bardzo indywidualnie.

Jak wygląda zabieg laserem frakcyjnym?

Odmładzanie laserem frakcyjnym CO2 zaczyna się od nałożenia kremu znieczulającego (ale niekoniecznie). Po ok. 20-45 minutach przystępuje się do wykonania procedury, czyli oczyszczoną i odkażoną skórę poddaje się działaniu promieniowania laserowego. Po zabiegu twarz jest czerwona i obrzęknięta. Można też odczuwać lekki ból i dyskomfort. Z bliska i w dotyku skóra wygląda trochę jak papier ścierny (jest podziurkowana). Złuszczanie i gojenie się trwa kilka dni. Zdarzają się pacjentki, które na czwarty dzień po zabiegu idą do pracy (skóra regeneruje się rewelacyjnie lub miały wykonany słabszy zabieg), jednak w większości przypadków wymagane jest pięcio - sześciodniowe pozostanie w domu. Jeśli zabieg ma mieć charakter profilaktyczny i odświeżający skórę, wówczas poprzestajemy na jednej sesji. Jeśli jednak potrzebujemy większej regeneracji (na przykład redukcji zmarszczek i większych porów) wówczas zaplanujmy cykl 2-3 zabiegów. Ponieważ cykl regeneracyjny komórek trwa 28 dni, na kolejny zabieg można przyjść najwcześniej po tym okresie. Pełen cykl regeneracji tkanki to trzy miesiące, więc w pełni ocenić efekt zabiegu można dopiero po takim czasie.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • antybiotyki, sterydy
 • przed zabiegiem nie wolno również przyjmować leków antydepresyjnych, psychotropowych oraz sterydów (takich, które mają w składzie substancje fotouczulające np. witaminę A)
 • ostatnie peelingi, kosmetyki i leki złuszczające można stosować tydzień przed zabiegiem
 • stany zapalne skóry, alergiczne, aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe,
 • nowotwory
 • łuszczyca, epilepsja
 • opalenizna (nie wolno się opalać miesiąc przed i po zabiegu)
 • leki przeciwzakrzepowe
 • ciąża i okres karmienia

Pielęgnacja po zabiegu:

 • stosować delikatne preparaty do mycia skóry, unikać mydła oraz kosmetyków z zawartością alkoholu (aż do czasu pełnej regeneracji skóry)
 • pielęgnacja skóry kremami regenerującymi
 • nie wykonywać peelingów
 • unikać sauny i basenu (do czasu pełnej regeneracji skóry)
 • chronić skórę przed słońcem (stosować krem z filtrem >30 nakładać kilka razy dziennie)

Czas rekonwalescencji i możliwe reakcje po zabiegu:

Bezpośrednio po zabiegu występuje uczucie rozgrzania skóry, szczypanie, pieczenie w obszarze wykonanego zabiegu. Skóra może być zaczerwieniona, bolesna, może wyglądać jak po poparzeniu słonecznym, które utrzymuje się do następnego dnia. Niewielki obrzęk oraz zaczerwienienie może utrzymywać się przez kilka dni. Gojenie się skóry trwa od 7 do 14 dni w zależności od wieku, a okres złuszczania może trwać od 14 do 28 dni. 

Koszt zabiegu:

 • od 200 zł

Pełny cennik zabiegów ⇒

Aktualne promocje ⇒

 

PARTNERZY

        ratyzagiel.jpg    

 

Pozwól o siebie zadbać w Laser-Med

LASER-MED to nowoczesne i przyjazne miejsce, które powstało z myślą o tych którzy pragną poprawić swoją urodę dzięki najnowszym odkryciom nauki. Od samego początku przyświeca nam idea pomocy w utrzymaniu zdrowej i pięknej skóry przez długie lata. Komfort i dobre samopoczucie naszych Klientów są dla nas najważniejsze.

Centrum Medyczne LASERMED

  ul. Jagiellońska 109/23
  t: +48 52 388-70-58 
  m: +48 790 57 57 57