Przełom w medycynie estetycznej
Karboksyterapia to zatwierdzona przez FDA terapia z zastosowaniem dwutlenku węgla, stanowiąca istotny przełom w medycynie estetycznej ze względu na szeroki wachlarz zastosowań i dużą skuteczność. Warto zaznaczyć, że jest to jednocześnie metoda bezpieczna, mało inwazyjna oraz o potwierdzonej klinicznie skuteczności.
Może być stosowana w odmładzaniu skóry, walce z cellulitem, rozstępami, bliznami, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, zwiotczeniami skóry, łysieniem. Można ją łączyć z mezoterapią z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego czy peptydów. Sam zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu medycznego certyfikowanego dwutlenku węgla.
Obszar poddany zabiegowi może być lekko uwypuklony. Objaw ten jednak szybko znika. Jakiś czas po zabiegu może utrzymywać się lekkie zaczerwienienie, zasinienia i obrzęk. Bolesność zabiegu jest bardzo zmienna, dla większości pacjentów karboksyterapia jest zabiegiem mało bolesnym. Zabieg nie wyłącza z codziennej aktywności i od razu po nim można powrócić do pracy i codziennych zajęć.
Jak dokładnie działa karboksyterapia?
Dwutlenek węgla ma niezwykłą zdolność rozszerzania naczyń krwionośnych. Po wstrzyknięciu gazu w miejsce zabiegu, rozszerzają się więc małe, tętnicze naczynka. Zwiększa się przepływ krwi bogatej w tlen i składniki odżywcze. Rekcją skóry na iniekcję jest stan zapalny, dzięki któremu następuje stymulacja produkcji kolagenu i elastyny. „Remodeling” skóry rozpoczyna się już od pierwszego zabiegu. Włókna kolagenowe ulegają kurczeniu, poprawia się stan skóry. Wzmaga się mikrokrążenie, następuje odbudowa i odżywienie komórek.
Jak działa na cellulit?
Karboksyterapia okazuje się doskonałą metodą walki z pomarańczową skórką. Zapewnia ona niesamowitą poprawę wyglądu ciała. Cellulit jest bardzo powszechnym i niezwykle uciążliwym problemem wielu kobiet. Podanie dwutlenku węgla na zmienione miejsca przynosi rewelacyjne rezultaty w likwidacji cellulitu oraz odmładzaniu skóry. Dwutlenek węgla jest wstrzykiwany w niewielkich dawkach dwutlenku węgla, który przedostaje się do wybranych tkanek w organizmie. Dwutlenek węgla ma na celu rozbicie złogów tłuszczowych oraz silne rozszerzenie naczyń krwionośnych, przez co dochodzi do metabolizmu tłuszczu. Dochodzi do pobudzenia krążenia, dzięki czemu do skóry dostaje się o wiele więcej tlenu oraz cennych substancji odżywczych. Zwiększa się również produkcja elastyny i kolagenu, dzięki czemu skóra staje się widocznie jędrniejsza. Podczas tej techniki klinika korzysta z nowoczesnego urządzenia, najnowszej generacji. Skuteczność karboksyterapii w walce z cellulitem jest potwierdzona, skóra osób, które poddały się temu zabiegowi, staje się gładka, ulega wyszczupleniu, poprawia się jakość skóry, która staje się gęściejsza. Jest to kuracja odmładzająca, która pozwala skórze na sprawniejszą regenerację. Zabieg usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej, jest więc polecany na takie strefy ciała jak: pośladki, uda, brzuch czy talia.
Można stosować go jako zabieg łączony z endermologią LPG. Przyspiesza i wzmacnia efekty.
ETAP I
Natychmiastowe rozszerzenie naczyń krwionośnych i wzrost przepływu krwi ( na skórze pojawia się rumień otaczający miejsce wkłucia).
ETAP II
Szybkie uwalnianie atomów tlenu z hemoglobiny do miejsca o zwiększonym stężeniu dwutlenku węgla.
ETAP III
Przyłączenie dwutlenku węgla do hemoglobiny.
Rozkład dwutlenku węgla zapewnia anhydraza węglanowa do kationów wodoru i jonów.
Pracujemy na urządzeniu, które zostało zaprojektowane oraz wykonane w Polsce.
Zdobyło ono główną nagrodę w prestiżowym konkursie Inspiracje Roku 2017 oraz na 36. Międzynarodowym Kongresie Kosmetycznym LNE.
Zastosowanie:
• Biorewitalizacja skóry
• Cienie pod oczami
• Podwójny podbródek
• Starzenie się skóry i wiotkość
• Rozstępy i blizny
• Lokalne akumulacje tłuszczowe
• Cellulit
• Zwiotczenie skóry ciała (brzuch, ramiona, nogi)
Efekty po serii zabiegów:
• Redukcja blizn i bruzd
• Zredukowanie nadmiernej tkanki tłuszczowej w obszarach problematycznych (np. podbródek)
• Powstrzymywanie wypadania włosów, wzmocnienie cebulek
• Poprawa jędrności i elastyczności skóry(stymulacja procesu wytwarzania kolagenu, poprawienie mikrokrążenia skóry)
• Spowolnienie procesów starzenia skóry i poprawa jej kondycji
• Redukcja cellulitu
• Redukcja cieni po oczami
Przeciwwskazania do zabiegu:
• Ciąża, karmienie piersią
• Nieustabilizowane ciśnienie i cukrzyca
• Opryszczka w stanie aktywnym
• Przebyte choroby w ciągu ostatnich 6 miesięcy: zapalenie żył, zawał serca, dusznica, choroby naczyniowe mózgu
Kiedy można przeprowadzić karboksyterapię?
Zabieg kardoksyterapii może być przeprowadzany praktycznie o każdej porze roku, gdyż zmienna temperatura i ekspozycja na promieniowanie słoneczne nie są żadnymi przeciwwskazaniami oraz nie oddziałują w żadnym stopniu na efekty zabiegów. Po przeprowadzonym zabiegu w tracie bezpośredniego wystawienia się na działanie promieni słonecznych należy zabezpieczyć skórę, poprzez aplikację kremów z filtrem UV, zwłaszcza w rejonie twarzy.
Jak wygląda zabieg kardoksyterapii?
Przed planowanym zabiegiem pacjent nie musi się specjalnie przygotowywać. Karboksyterapia jest to zabieg opierający się na podaniu pod skórę dwutlenku węgla przy użyciu specjalnego sprzętu. Dwutlenek węgla rozchodzi się po skórze równomiernie, pacjent może odczuwać delikatny dyskomfort i uczucie rozpierania skóry. Cała procedura w zależności od wybranego obszaru skóry może trwać od kilku do kilkunastu minut. Tyle też czasu trwa chwilowy dyskomfort. Usuwanie zmarszczek pod oczami zajmuje parę minut, jednakże do redukcji cellulitu potrzebny będzie kwadrans. Zabieg najlepsze efekty daje, kiedy będzie przeprowadzany a paru seriach, radzi się go wykonywać raz w tygodniu. Niekiedy pierwsze efekty można zauważyć od razu po zabiegu, jednakże wiele zależy od różnych czynników i danej partii ciała, jaka została poddana karboksyterapi.
Postępowania po zabiegu karboksyterapii.
Po zabiegu kardoksyterapii na skórę należy zastosować kremy polecane przez specjalistę. Nie powinno się zbytnio wysilać organizmu, a do 2 dni po zabiegu nie powinno się korzystać z sauny i basenu. Jeśli pacjent zauważy siniaki w miejscu zabiegowym, wówczas powinno się go posmarować preparatem zawierającym w składzie witaminę C. W przypadku pacjenta, który chce zniwelować poziom tłuszczu, poleca się dobrać odpowiednią dietę. Nie powinno się jeść tłustych i słodkich potraw, dieta musi być odpowiednio dopasowana do potrzeb pacjenta. Ważne, żeby była zdrowa i właściwie zbilansowana, bogata w warzywa i owoce. Zalecamy dla lepszych efektów zbytnio nie obciążać wątroby w trakcie trwania serii zabiegów.
Z jaką częstotliwością wykonywać zabieg?
Zazwyczaj cykl zabiegowy obejmuje 6 lub 12 zabiegów. Najczęściej wykonuje się jeden lub dwa zabiegi w tygodniu. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut.