Kwas hialuronowy
Preparat kwasu to naturalny składnik naszego organizmu, który odpowiedzialny jest za dobre nawilżenie naszej skóry. W procesie starzenia się jego zawartość w tkankach maleje. Powstają zmarszczki, skóra staje się wiotka, sucha, a policzki i usta tracą swoją objętość.
W stosowanych przez nas preparatach kwas otrzymywany jest w procesie biosyntezy, dzięki czemu nie wywołuje reakcji alergicznych.
Zastosowanie wypełnienia preparatem kwasu hialuronowego:
- wypełnienie płytkich zmarszczek
- wypełnienie bruzd nosowo-wargowych
- usuwanie zmarszczek mimicznych
- usuwanie kurzych łapek
- powiększenie i ujędrnienie ust
- modelowanie konturów ust
- modelowanie żuchwy
- modelowanie brody
- modelowanie kształtu twarzy
- uwydatnienie policzków
Na czym polega zabieg?
Preparat kwasu hialuronowego w postaci elastycznego żelu, po uprzednim znieczuleniu maścią, wprowadzany jest do skóry bardzo cienką igłą. Po wstrzyknięciu preparatu w linię zmarszczki wiąże on wodę i powiększa objętość danej okolicy, dając efekt naturalnego wypełnienia i wygładzenia zmarszczek.
Zabieg jest krótki, a rezultat można zobaczyć natychmiast w lusterku. Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia.
Efekt i trwałość zabiegu
Efekt w postaci wypełnienia i wygładzenia zmarszczek jest natychmiastowy i wygląda bardzo naturalnie. Kwas utrzymuje się w skórze ok. 6-18 miesięcy. Okres ten jest indywidualny dla każdego pacjenta i zależy między innymi od stanu skóry i trybu życia. Preparat stopniowo się wchłania nie pozostawiając żadnych śladów.
Zalecenia po zabiegu:
Po zabiegu zalecane jest unikanie przebywania w niskich temperaturach (poniżej 0°C), ekspozycji skóry na słońce i wysokich temperatur (sauna, solarium itp.) oraz intensywnego wysiłku fizycznego.
Skutki uboczne:
Zaraz po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta w miejscach wstrzyknięcia, co ustępuje po 1-2 dniach. Może też się pojawić niewielki krwiaczek lub drobne zgrubienie w miejscu podania.
Przeciwwskazania:
- ciąża, karmienie piersią
- choroby układu odpornościowego
- skłonność do powstawania blizn przerostowych
- stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)
- nie należy zażywać aspiryny i leków przeciwzapalnych na 3 dni przed zabiegiem
Efekt
Postępowanie po zabiegu:
- przez 4 godziny nie należy się schylać i kłaść
- w ciągu 0,5-1 godz. ćwiczyć mięśnie mimiczne w miejscach wkłucia
- nie należy pić alkoholu do końca dnia, jak również korzystać z transportu lotniczego
- unikać masażu w miejscach wstrzyknięć
Zgodnie z najnowszą wiedzą polecamy łączenie zabiegu z mezoterapią kwasem. Zabiegi te doskonale się uzupełniają, co pozwala na uniknięcie niekorzystnych działań Toksyny, takich jak wysuszanie skóry w okolicy oczu.
Przeciwwskazania:
- choroby z zaburzeniem przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
- uczulenie na albuminę ludzką
- miejscowe infekcje skóry
- ciąża i okres karmienia piersią
- zaburzenia krzepnięcia, stosowanie leków przeciwkrzepliwych (np. aspiryna)
- stosowanie następujących leków lub okres poniżej 1 tygodnia od ich odstawienia:
– aminoglikozydy (streptomycyna, gentamycyna, amikacyna, kanamycyna itp.)
– aminochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina)
– D-penicylamina (cuprenil)
– cyklosporyna
– tubokuraryna, pankuronium, galamina
– sukcynylocholina
– linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna
Objawy niepożądane
Niebezpieczeństwo wystąpienia objawów niepożądanych jest niezmiernie rzadkie.
Objawy w miejscu wstrzyknięcia:
- małe krwiaki
- niewielki przejściowy obrzęk i zasinienie
- swędzenie, zaczerwienienie
Reakcje te mają charakter przemijający i ustępują na ogół po kilku dniach.
Pozostałe objawy:
- ból głowy (ustępujący po zastosowaniu preparatu przeciwbólowego)
- zbytnie zwiotczenie mięśni i towarzyszące im opadanie powieki lub kącika ust (może się utrzymywać 2-6 tygodni)
- nadmierne opadnięcie brwi – „wrażenie zmęczonej twarzy
BOTOKS
Toksynę botulinową stosuje się najczęściej do niwelowania zmarszczek między brwiami, w okolicy oczu, brody, szyi i wokół ust oraz wygładzania poziomych linii na czole czy bruzd nosowo-wargowych. Toksyna typu A to naturalnie występujące białko bakteryjne. Niewielkie dawki tej substancji wstrzykiwane są pod skórę do mięśni poddawanych zabiegowi w celu zredukowania zmarszczek. Substancja blokuje impulsy nerwowe umożliwiając rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek. Inne funkcje nerwowe skóry, takie jak jej wrażliwość na dotyk, nie ulegają zmianie. Pierwsze oznaki działania preparatu widoczne są po 2-3 dniach od zabiegu. Efekt utrzymuje się przez około 4 miesiące (czasem dłużej). Termin następnego zabiegu jest uzależniony od czasu utrzymywania się efektów poprzedniego. Częstotliwość nie powinna być jednak większa niż co 3 miesiące.
– Hydroksyloapatyt wapnia – wypełniacze tkankowe
Zabieg z wykorzystaniem wypełniacza tkankowego to w pełni bezinwazyjny, nie chirurgiczny i nowoczesny rodzaj wypełniania zmarszczek. Stosowany głównie do likwidowania zmarszczek twarzy, głównie w okolicach żuchwy, oczu, nosa i warg. Efekty, które można osiągnąć przy wykorzystaniu tego zabiegu są długotrwałe i bezpieczne. Wyróżnikami tego preparatu w porównaniu do obecnie dostępnych wypełniaczy na rynku to głównie wyjątkowa wytrzymałość i uniwersalność zastosowań. Korekcję zmarszczek osiąga się praktycznie natychmiastowo po przeprowadzeniu zabiegu.
Podstawą działania preparatu są cząstki hydroksyapatytu wapnia – CaHA, które tworzą podstawę dla wytwarzanych naturalnie przez ciało cząstek kolagenu. Ten sam składnik, który jest wykorzystywany w wypełniaczu tkankowym, jest wykorzystywany przez organizm ludzki jako budulec kości. Od lat stosowany w nowoczesnej protetyce dentystycznej, implantologii i ortopedii.
Zalety główne preparatu to całkowita akceptowalność przez organizm ludzki, nietoksyczność i antyalergiczność, którą potwierdza również bogate doświadczenie w przyjmowaniu się implantów stosowanych przez inne gałęzie medycyny. Preparat nie zawiera składników zwierzęcych, w związku z tym nie uczula – dlatego również nie są konieczne testy pod tym względem, które wykonuje się w przypadku konkurencyjnych preparatów.
Konturowanie krawędzi żuchwy
Przed
Po 6 miesiącach (objętość preparatu 0,6 ml)
Fałdy nosowo-wargowe, konturowanie policzków i krawędzi oczodołów
Przed
Po 8 miesiącach (objętość preparatu 4,2 ml)
Stan po plastyce nosa
Przed
Po 5 miesiącach (objętość preparatu 0,3 ml)