Lipoliza – pozwala na eliminację miejscowych nagromadzeń tłuszczu na twarzy (lifting podbródka) i w innych rejonach ciała (brzuch, pośladki, uda, ginekomastia). Lipoliza chemiczna jest uznana za jedną ze skuteczniejszych metod modelujących ciało, zaraz po liposukcji chirurgicznej. Zabieg ten stosuje się u pacjentów, którzy nie chcą lub nie mogą poddać się zabiegowi chirurgicznemu. Fosfatydylocholina, jest wstrzykiwana w ściśle ustalonej przez lekarza dawce bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. Substancja aktywna, powoduje uszkodzenie komórek tłuszczowych, z których wydostaje się tłuszcz i następuje przyspieszone jego metabolizowanie i usuwanie z organizmu. Zabieg należy powtórzyć w zależności od wskazań, na ogół powtarza się około 3-4 razy.
Najlepsze efekty usunięcia tkanki tłuszczowej za pomocą lipolizy uzyskuje się:
- w okolicy tzw. drugiego podbródka,
- przy ginekomastii,
- przy modelowaniu brzucha,
- pośladków,
- bioder,
- ud,
- ramion,
- wałeczków nad kolanami,
- przy usuwaniu fałdek na plecach.
Lipoliza może być stosowana naprzemiennie z mezoterapią.
Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem wykonywanym przez lekarza, jest w pełni bezpieczna, nie wymaga przygotowania pacjenta w domu. Wstrzykiwana substancja naturalnie występuje w naszym organizmie i od lat jest stosowana w medycynie.
Lipoliza iniekcyjna
Przed zabiegiem:
Nie należy przyjmować aspiryny, leków przeciwkrzepliwych, przeciwzapalnych.
Po zabiegu:
Po lipolizie występuje obrzęk i zaczerwienienie. Efektem ubocznym zabiegu mogą być zasinienia po nakłuciach igłą. Miejsce poddane zabiegowi staje się dużo wrażliwsze na dotyk i ucisk, może również boleć i swędzieć. Taka reakcja utrzymuje się do 3 dni po zabiegu i spowodowana jest wydzielaniem przez komórki, (przy podawaniu fosfatydylocholiny) – histaminy. Dolegliwości możemy zmniejszyć zażywając leki antyhistaminowe i tradycyjne środki przeciwbólowe. Wskazane jest picie dużej ilości wody. Można przykładać lód przy dużym obrzęku.
Efekty:
- utrata 4-5 cm w obwodzie w miejscu podania preparatu
- wyszczuplenie
- wymodelowanie sylwetki
Jaki jest czas trwania zabiegu?
Zabieg lipolizy iniekcyjnej jest bardzo szybki, na jeden obszar trwa ok. 15 minut.
W przypadku niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej wystarczy zwykle 1-2 zabiegów. Jeżeli natomiast tkanka tłuszczowa jest gruba i obfita, ilość zabiegów musi być zdecydowanie większa.
Czy zabieg należy przeprowadzać w serii?
Zabieg najefektywniej jest wykonywać w serii by uzyskać lepsze rezultaty. Odstępy pomiędzy zabiegami powinny wynosić 2-5 tygodni. Aby przyspieszyć efekty zaleca się wykonywanie endermologii (masaż próżniowy), drenażu limfatycznego lub masażu w domu.
Przeciwwskazania :
- ciąża ,okres laktacji
- choroby autoimmunologiczne
- schorzenia wątroby, nerek
- zaburzenia krzepliwości krwi
- ostre infekcje
- cukrzyca
- znaczna otyłość (BMI>35)
- niewyrównane schorzenia tarczycy