Poznaj różnice między odmładzaniem skóry laserem frakcyjnym i laserem pikosekundowym.
Laserowe odmładzanie twarzy staje się coraz bardziej popularnym sposobem na walkę z nieuchronnym upływem czasu. Na rynku medycznym możemy jednak spotkać się z różnymi rodzajami laserów przeznaczonych do zabiegów odmładzających. Spośród wszystkich dostępnych urządzeń do laserowego usuwania zmarszczek, najczęściej wykorzystuje się lasery frakcyjne oraz nowoczesne lasery pikosekundowe. Na czym polega różnica między nimi? Który z nich przyniesie lepsze efekty odmłodzenia, a mniejsze efekty uboczne?
Lasery odmładzające – dlaczego cieszą się takim powodzeniem?
Laserowe odmładzanie twarzy nie jest najnowszą metodą przeciwdziałania skutkom starzenia skóry – w medycynie estetycznej stosuje się ją z powodzeniem od wielu lat, przy czym dziedzina laseroterapii nie przestaje się rozwijać, czego efektem są coraz nowocześniejsze urządzenia, które mogą jeszcze skuteczniej walczyć ze zmarszczkami, wiotką skórą i innymi objawami starzenia. W czym tkwi sukces zabiegów odmładzania twarzy laserem? Przede wszystkim w bezinwazyjności, która pozwala na uzyskanie efektu odmłodzenia bez ryzyka poważnych powikłań i skutków ubocznych typowych dla tradycyjnych liftingów twarzy.
Laser laserowi nierówny – czyli laser frakcyjny a pikosekundowy
Jeszcze do niedawna laserowe usuwanie zmarszczek wykonywało się głównie przy pomocy laserów frakcyjnych. Po kilkunastu latach na rynku medycznym pojawiły się skuteczniejsze lasery nanosekundowe, natomiast dziś najbardziej innowacyjne urządzenia w medycynie estetycznej stanowią lasery pikosekundowe, które są znacznie delikatniejsze dla skóry Pacjenta niż poprzednie urządzenia. Podstawowa różnica pomiędzy laserami frakcyjnymi a pikosekundowymi polega na tym, że laser frakcyjny tworzy falę mikrouszkodzeń w skórze, pobudzając ją w ten sposób do regeneracji, podczas gdy impulsy lasera pikosekundowego wnikają w głębokie warstwy skóry i tam stymulują komórki odpowiedzialne za produkcję włókien kolagenowych, pozostawiając powierzchnię skóry praktycznie nienaruszoną. W jednym i w drugim przypadku skóra staje się bardziej sprężysta i zagęszczona, jednak mały kontakt lasera pikosekundowego ze skórą (dzięki błyskawicznej wiązce o długości zaledwie pikosekundy) sprawia, że jest to metoda mniej inwazyjna, bezpieczniejsza i prawie bezbolesna. Niestety, o ile odmładzanie twarzy laserem frakcyjnym jest bardzo skuteczną metodą walki z procesem starzenia, o tyle okres rekonwalescencji po zabiegu jest znacznie dłuższy niż w przypadku innowacyjnych laserów pikosekundowych.
Czas rekonwalescencji przy użyciu lasera frakcyjnego (zabieg na twarz):
* 5-7 dni
Czas rekonwalescencji przy użyciu lasera pikosenkundowego (zabieg na twarz):
* 1-2 dni
Laser pikosekundowy Fotona w Centrum Medycznym LaserMed
Lasery pikosekundowe są nowością w gabinetach beauty. Warto zaznaczyć, że lasery pikosekundowe zostały przeznaczone nie tylko do redukowania zmarszczek, lecz także bardzo trudnych do usunięcia blizn, rozstępów czy tatuaży. Krótki czas trwania impulsu w mniejszym stopniu nagrzewa powierzchowne warstwy skóry, co pozwala zwiększyć jednocześnie precyzję i bezpieczeństwo zabiegów usuwania różnych mankamentów urody.
Dlaczego wybraliśmy system Fotona?
Chcemy oferować naszym Pacjentom usługi w najwyższej jakości, dlatego kupujemy najlepsze sprzęty na rynku.
Strategia firmy Fotona:
„Firma Fotona została założona w 1964 roku, zaledwie cztery lata po wynalezieniu pierwszego na świecie lasera. Jest jednym z najbardziej doświadczonych producentów systemów laserowych w przemyśle wysokiej technologii. Fotona jest dziś wiodącą spółką produkującą lasery medyczne, znaną ze swoich innowacyjnych systemów laserowych, stosowanych w medycynie estetycznej i dermatologii, stomatologii, chirurgii oraz ginekologii. Spółka jest zarejestrowana w USA i UE, posiada siedziby w Dallas (Texas) i Lublanie (Słowenia). Filozofia działalności Fotona opiera się na perfekcji gwarantującej maksymalną wydajność produkowanych urządzeń medycznych, z zapewnieniem najwyższego poziomu bezpieczeństwa dla pacjentów.”
Przeciwwskazania:
* Ciąża i karmienie piersią
* Nieuregulowana cukrzyca
* Choroba nowotworowa
* AIDS, zarażenie wirusem HIV
* Żółtaczka (typu B i C)
* Rozrusznik serca
* Nadciśnienie
* Zaburzenia krzepnięcia i choroby krwi
* Epilepsja
* Opalenizna (ryzyko przebarwienia skóry przy nadmiernej ilości melaniny w skórze) – należy unikać słońca 4 tygodnie przed i 4 tygodnie po zabiegu
* Skłonność do przebarwień lub bliznowców
* Bielactwo
* Aktywna faza łuszczycy
* Stany zapalne, choroby wirusowe lub bakteryjne w miejscu zabiegu
* Stosowanie leków obniżających krzepliwość (aspiryna), sterydów, leków światłouczulających
* Stosowanie ziół fotouczulających np. nagietek, rumianek, dziurawiec (odstawić 2 tygodnie przed zabiegiem)
* Peelingi (nie wykonywać ok. 7 dni przed zabiegiem)
* Spożywanie alkoholu na dobę przez zabiegiem
* Stosowanie kremów z retinolem (witaminą A) lub suplementacja witaminą A
* Stosowanie kosmetyków na bazie alkoholu