To hybrydowy wypełniacz i stymulator przeznaczony do delikatnej okolicy oka i doliny łez
STYMULATORY TKANKOWE – WYPEŁNIACZ HYBRYDOWY
Jedyny kwas poli D,L mlekowy na świecie, który może być stosowany w mezoterapii okolic oczu, twarzy, szyi i dekoltu!
STYMULATOR TKANKOWY, na którym pracujemy to hybryda łącząca korzyści efektu wypełnienia widocznego natychmiastowo dzięki kwasowi HA oraz długotrwałą stymulację produkcji kolagenu dzięki działaniu kwasu polimlekowego PDLLA.
O ZABIEGU:
* Stymulator tkankowy * – jest połączeniem kwasu hialuronowego i kwasu poli DL mlekowego. Ponieważ molekuła zawiera 2 substancje, mówimy o wypełniaczu hybrydowym. Synergistyczne działanie tych dwóch, dobrze znanych substancji daje szybki i niezwykle skuteczny efekt zabiegowy. Ten stymulator tkankowy jest przeznaczony do terapii delikatnej okolicy dolnej powieki i doliny łez, cienkiej skóry szyi oraz do głębokiej mezoterapii skóry twarzy. Jest to możliwe ponieważ molekuła preparatu ma wielkość od 10 do 40 mikronów. Jej sercem jest stymulator tkankowy kwas PDLLA otoczony nieusieciowanym kwasem hialuronowym. To dlatego tuż po zabiegu widoczne jest nawilżenie skóry, co zdecydowanie poprawia warunki pacy pobudzanych przez PDLLA fibroblastów. Efekt zabiegu w postaci korekty objętości i jakości skóry jest widoczny od razu po zabiegu i narasta stopniowo w czasie kilku miesięcy po zastosowaniu. Bezpieczeństwo poparte badaniami klinicznymi, które doprowadziły do uzyskania najpierw dwóch patentów, następnie certyfikatu CE niezbędnego do wprowadzenia substancji na rynek europejski. Udowodniono, że stymulacja wywołuje kontrolowany w wysokim stopniu stan zapalny. Zdjęcia wycinków histopatologicznych obrazują uporządkowane rozłożenie molekuł w skórze otoczonych świeżo wyprodukowanymi włóknami kolagenowymi.
WSKAZANIA:
- Cienie pod oczami,
- Ubytki objętości w okolicy dolnej powieki,
- Zaznaczona dolina łez,
- Wiotkość skóry szyi,
- Wiotkość skóry dłoni,
- Wiotkość skóry twarzy
PRZED ZABIEGIEM:
Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Nakładane jest znieczulenie.
Czego można się spodziewać zaraz po zabiegu? Delikatny obrzęk pozabiegowy w obszarach wrażliwych (okolice oczu) utrzymujący się przez pierwsze dwa dni. Zazwyczaj ustępuje w 3 dobie po zabiegu. Możliwość wystąpienia lekkich krwiaczków wywołanych dużą ilością nakłuć.
PO ZABIEGU:
Pacjent powinien zachować aseptykę, nie dotykać okolicy poddanej terapii, aby nie wprowadzić zakażenia przez miejsca ukłuć. Zabieg najczęściej wykonywany jest kaniulą co minimalizuje możliwość powstawania zasinień. Możliwy jest niewielki obrzęk po zabiegu zwłaszcza w okolicy oka. Jest to uzależnione od osobniczych skłonności. Najczęściej można wrócić do normalnej aktywności kolejnego dnia po zabiegu. Nie ma konieczności masowania skóry kilka razy dziennie (ze względu na optymalnie nasiloną, bezpieczna stymulację oraz na lepkość molekuł do tkanek, gwarantującą brak przemieszczania się).
PRZECIWWSKAZANIA:
- Ciąża,
- Karmienie piersią,
- Aktywna infekcja, opryszczka
- Choroby z grupy kolagenoz,
- Aktywne, nieuregulowane choroby autoimmunologiczne,
- Alergia na składniki preparatu,
- Stan zapalny skóry w okolicy planowanego zabiegu
- Choroby nowotworowe ( w okresie 5 lat)
- Choroby autoimmunologiczne
- Choroby tkanki łącznej
- Nadwrażliwość na składniki preparatu