Zapraszamy na bezpłatne konsultacje z depilacji laserowej!
Innowacyjnym rozwiązaniem urządzenia, na którym pracujemy jest opatentowana technologia Photon Recycling, która polega na ponownym wykorzystaniu wiązki światła. Skóra podczas zabiegu odbija do 80% energii, którą emituje laser. Poprzez wbudowanie w głowicy systemu luster cały impuls po odbiciu trafia ponownie do skóry, zwiększając tym samym efektywność zabiegu. Dzięki temu potrzeba mniej zabiegów w porównaniu ze starszymi modelami laserów.
Laser medyczny jako jedyny na świecie wyposażony jest w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintel™. W praktyce oznacza to, że przed zabiegiem czytnik przykładany jest do skóry pacjenta w tym miejscu, z którego usuwane będzie owłosienie. Skintel™ określa poziom melaniny i na podstawie tego odczytu ustawia w urządzeniu indywidualnie dobrane parametry zabiegu. Indywidualne ustawienia umożliwiają zastosowanie wyższej energii, bez ryzyka poparzenia. Dzięki temu zabieg jest efektywniejszy i bezpieczny.
Wyniki czytnika melaniny wprowadza się do komputera lasera. W laserze tym energia lasera, aby była skuteczna i bezpieczna, dobierana jest biorąc pod uwagę aż cztery parametry:
- gęstość włosów,
- fototyp skóry wg odczytu melaniny Skintel,
- średnicę (grubość) włosów,
- kolor włosów.
Laser, na którym pracujemy zapewnia bardzo wysoki komfort zabiegu poprzez zastosowane w głowicy rozwiązanie Advanced Contact Cooling, które powoduje, że skóra chłodzona jest przed, w trakcie i po emisji światła. W rezultacie wyczuwalność ciepła w trakcie procedury jest minimalna, a jej komfort znacznie wzrasta. Zastosowane w głowicy chłodzenie kontaktowe utrzymywane przez cały czas trwania zabiegu na poziomie od 0oC do 5oC gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa oraz sprawia, że zabieg jest mniej bolesny lub bezbolesny.
Krótki czas trwania zabiegu – Zwiększona głowica zabiegowa lasera sprawia, że czas zabiegu ulega skróceniu, dla przykładu depilację całych nóg można wykonać w zaledwie 40 minut.
Jak wygląda zabieg?
- zabieg poprzedza konsultacja
- następnie wykonywana jest analiza fototypu skóry. Urządzenie Skintel™ przykładane jest do obszaru poddawanego zabiegowi i automatycznie ustawiane są parametry zabiegu
- przed przystąpieniem do zabiegu oprócz fototypu skóry analizowane są także następujące parametry: grubość włosów, ich kolor oraz gęstość na danym obszarze
- kolejny krok to dobór głowicy do obszaru zabiegowego. Przy dużych obszarach, np. nogi, stosujemy dużą głowicę, natomiast przy mniejszych, np. wąsik, precyzyjną małą głowicę
- w czasie zabiegu głowica jest przykładana miejsce przy miejscu. Zabieg jest łagodzony dzięki stałemu chłodzeniu. Ważne: miejsce epilowane powinno zostać dokładnie ogolone, najlepiej w dniu zabiegu
Przygotowanie do zabiegu:
- należy wykonać golenie włosów 1 dzień przed zabiegiem (lub w dniu zabiegu)
- nie opalać się do 2-3 tyg. przed zabiegiem
- odstawić leki światłouczulające i rozrzedzające krew na minimum miesiąc przed zabiegiem
- nie depilować włosów z użyciem wosku, depilatorów, pęsety przez 4 tygodnie przed zabiegiem
- nie spożywać alkoholu na 24h przed zabiegiem
- w przypadku depilacji pach nie stosować w dniu zabiegu antyperspirantów, aby dodatkowo nie podrażnić skóry
- w przypadku powtarzającej się często opryszczki zaleca się używanie leku Heviran 2 dni przed i 7 po zabiegu
Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej:
- zabiegu nie można wykonywać u kobiet w ciąży – nie jest groźny ani dla płodu, ani dla matki, ale jego wyniki mogą być słabe ze względu na występujące w tym stanie wahania hormonalne
- przed zabiegiem nie wolno również przyjmować leków antydepresyjnych, psychotropowych oraz sterydów (takich, które mają w składzie substancje fotouczulające np. witaminę A)
- ostatnie peelingi, kosmetyki i leki złuszczające można stosować tydzień przed zabiegiem
- stosowanie kremów z retinolem (witaminą A) lub suplementacja witaminą A
- stosowanie kosmetyków na bazie alkoholu
Co się dzieje ze skórą po zabiegu depilacji laserowej?
Skóra może być delikatnie zaczerwieniona lub nawet lekko spuchnięta po zabiegu. Opuchlizna jak i zaczerwienienie ustępuje po kilku godzinach. Możemy także spodziewać się drobnych przebarwień, ale one po kilku dniach znikną.
Ile czasu trwa jeden zabieg?
Długość zabiegu zależy od obszaru poddanego depilacji. Laser jest jednym z najszybszych laserów na rynku. Przykładowo wąsik lub pachy to około 2 – 3 minut, jeżeli depilujemy całe nogi, trzeba zarezerwować około 45 minut.
Zalecenia pozabiegowe:
- przez 24 godziny nie stosować na skórę makijażu, perfumowanych mydeł, toników na bazie alkoholu itd., nie podrażniać skóry w okolicy zabiegu
- bezpośrednio po zabiegu nie brać gorących kąpieli ani korzystać z sauny
- przez 2 tygodnie po zabiegu nie stosować kosmetyków złuszczających
- przez 3-4 tygodnie nie wolno się opalać i korzystać z solarium
- przy ekspozycji na słońce stosować krem z wysokim filtrem (SPF+50)
- bardzo ważne, aby w przerwie między zabiegami nie usuwać owłosienia mechanicznie tzn. wraz z cebulkami (np. depilacja woskiem)
Ile zabiegów depilacji laserowej muszę wykonać i od czego to zależy?
Cykl wzrostu włosów podzielony jest na trzy fazy:
- anagen – faza aktywnego wzrostu,
- katagen – faza spoczynku,
- telogen – faza wypadania
Laser działa tylko na włosy w aktywnej fazie wzrostu, których jest w zależności od okolicy od 20-30%. Dlatego zabiegi depilacji powtarza się kilka razy w odstępach co około 6 – 8 tygodni. W celu usunięcia włosów czarnych, grubych wymagane jest zazwyczaj minimum 4-6 zabiegów. Włosy jasne, cienkie wymagają większej ilości zabiegów.
Owłosienie na twarzy u kobiet – włosy meszkowe mają zdolność do przekształcania się w nowe włosy, stąd depilację okolic twarzy należy powtarzać wielokrotnie.
Zastanawiasz się, czy ten zabieg jest dla Ciebie?
Jak przebiega i czy jest bolesny?
Umów się na bezpłatną konsultację i pierwszy próbny darmowy „strzał” laserem.