SKLEP ONLINE  >>>  KUP ZABIEG
INFOLINIA  790-57-57-57

Fala uderzeniowa - fizjoterapia

 

Fala Uderzeniowa staje się coraz bardziej popularną częścią fizykoterapii, jest jedną z nowoczesnych metod, stosowanych w ortopedii, rehabilitacji oraz dermatologii. Fala uderzeniowa wycelowana jest w obszary będące przyczyną bólu przewlekłego. Wpływ fali uderzeniowej prowadzi np. do rozpuszczenia złogów wapnia i lepszego unaczynienia oraz powoduje w ostatecznym efekcie ulgę w bólu. Impuls ciśnieniowy przemieszcza się bez większych strat poprzez ośrodki wodne do ciała pacjenta i penetruje tkanki miękkie, jego rozprzeszczenianie jest jedynie ograniczone przez właściwą absorpcję tkanki oraz zjawisko końcowego odbicia od obszarów akustycznie niejednorodnych.

 

Korzyści z leczenia falą uderzeniową.
Leczenie falą uderzeniową przynosi następują korzyści:

* organizm nie jest obciążony środkami farmakologicznymi, w celu działania przeciwzapalnego i przeciwbólowego,
* możliwość zapobiegania interwencji chirurgicznej,
* dzięki leczeniu ambulatoryjnemu, nieobecność w pracy, jak i uczestniczenie w treningach ( w przypadku sportowców ), zostaje zredukowana do minimum,
* w przypadku niektórych wskazań ( łokieć tenisisty, ostroga piętowa, zapalenie rozcięgna podeszwowego ), jest to najlepsze uzupełnienie innych metod terapii (czasami tylko jedyną skuteczną metodą ).

Wskazania do leczenia falą uderzeniową:

Fala uderzeniowa ma zastosowanie w leczeniu takich schorzeń jak:
- ostroga piętowa,
- zapalenie rozcięgna podeszwowego,
- zapalenie kaletki krętarzowej,
- tendopatia i uszkodzenia stożka rotatorów,
- łokieć tenisisty,
- podrażnienie prostowników uda,
- ból nadgarstka i Zespół Cieśni nadgarstka,
- ból ścięgna Achillesa,
- hallux, paluch koślawy,
- ból dolnego odcinka kręgosłupa,
- zespół bolesnego barku,
- ból ścięgien rzepki (tzw. kolano skoczka),
- biodro trzaskające.

Fala uderzeniowa jest z powodzeniem również wykorzystywana w terapii opóźnionego zrostu kostnego czy leczeniu stawów rzekomych (pobudzenie naturalnego procesu osteogenezy).
Ta forma leczenia daje spektakularne efekty zwłaszcza w medycynie sportowej. W leczeniu ortopedycznym falę uderzeniową stosuje się ze względu na jej działanie przeciwbólowe i stymulację regeneracji tkanek miękkich. W wielu przypadkach jest alternatywą operacji chirurgicznej. Metoda ta wykazuje się wysoką skutecznością u pacjentów wcześniej leczonych (często bezskutecznie) innymi metodami zachowawczymi. Nie bez znaczenia jest również jej mała inwazyjność i bezpieczeństwo, szczególnie przy świeżych zespołach bólowych.

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje.
Rejestracja: 790 57 57 57

Koszt zabiegu:

  • od 50 zł

Pełny cennik zabiegów ⇒

Aktualne promocje ⇒

PARTNERZY

        ratyzagiel.jpg    

 

Pozwól o siebie zadbać w Laser-Med

LASER-MED to nowoczesne i przyjazne miejsce, które powstało z myślą o tych którzy pragną poprawić swoją urodę dzięki najnowszym odkryciom nauki. Od samego początku przyświeca nam idea pomocy w utrzymaniu zdrowej i pięknej skóry przez długie lata. Komfort i dobre samopoczucie naszych Klientów są dla nas najważniejsze.

 

Centrum Medyczne LASERMED

ul. Jagiellońska 109/23

t: +48 52 388-70-58

m: +48 790 57 57 57

e: laseroterapia.bydgoszcz@gmail.com

Godziny otwarcia
pn.-pt. 8:00 - 18:00 | sobota 9:00 - 14:00