Zabiegi usuwania blizn potrądzikowych i pooperacyjnych – wszystkie typy skóry (Laser Frakcyjny CO2)
Procedury usuwania blizn pooperacyjnych są zwykle bolesne, inwazyjne i niosą ze sobą ryzyko powikłań. Technologia laserowego usuwania blizn laserem frakcyjnym CO2 to nieinwazyjne rozwiązanie, stosujące laser frakcyjny, dzięki czemu możliwe jest szybkie i efektywne usunięcie blizny z mniejszym ryzykiem, mniejszym bólem i minimalnym okresem powrotu do pełnej funkcjonalności. fraksel, fraksel bydgoszcz
Zabiegi usuwania blizn potrądzikowych i pooperacyjnych laserem CO2 oparte są o technologię laserowa frakcyjnego. Impulsy laserowe powodują koagulację tkanki bliznowatej i stymulują tworzenie nowej, zdrowej tkanki. Okres gojenia się skóry jest krótki, ryzyko infekcji wyeliminowane, a odczuwany ból jest niewielki lub nie ma go w ogóle.
Technologia laserowego usuwania blizn może być stosowana na wszystkich typach skóry, co wraz z doskonałymi rezultatami czyni ją preferowaną metodą usuwania blizn.
Jak działa laserowe usuwanie blizn?
Zabiegi laserowego usuwania blizn potrądzikowych i pooperacyjnych polega na zastosowaniu frakcyjnego światła laserowego do tworzenia mikrokolumn skoagulowanej tkanki, sięgającej głęboko w skórę bez ablacji naskórka.
Wyzwala to naturalną reakcję w postaci gojenia się tkanek, po której tkanka bliznowata zostaje zastąpiona nową, zdrową tkanką. Poprawia to wygląd tkanki bliznowatej.
Leczenie wymaga przeprowadzenia serii zabiegów.
Podstawowe zastosowanie:
- leczenie efektów fotostarzenia
- wygładzanie i odmładzanie powierzchni skóry – redukcja zmarszczek
- lifting opadających powiek
- poprawa gęstości skóry
- redukcja blizn przerostowych (pourazowych, po zabiegach chirurgicznych, po oparzeniach)
- redukcja blizn potrądzikowych
- redukcja rozstępów
- redukcja rozszerzonych porów
- przywracanie elastyczności i napięcia skóry
- usuwanie drobnych zmarszczek okolicy oczu i ust
Przeciwwskazania do zabiegu:
- antybiotyki, sterydy
- stany zapalne skóry, alergiczne, aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe,
- nowotwory
- łuszczyca, epilepsja
- opalenizna (nie wolno się opalać miesiąc przed i po zabiegu)
- leki przeciwzakrzepowe
- ciąża i okres karmienia
Czas rekonwalescencji i możliwe reakcje po zabiegu:
Bezpośrednio po zabiegu występuje uczucie rozgrzania skóry, szczypanie, pieczenie w obszarze wykonanego zabiegu. Skóra może być zaczerwieniona, bolesna, może wyglądać jak po poparzeniu słonecznym, które utrzymuje się do następnego dnia. Niewielki obrzęk oraz zaczerwienienie może utrzymywać się przez kilka dni. Gojenie się skóry trwa od 7 do 14 dni w zależności od wieku, a okres złuszczania może trwać od 14 do 28 dni.
Kiedy należy się spodziewać ostatecznego efektu?
Proces regeneracji skóry trwa kilka – kilkanaście tygodni. Rezultaty oceniamy więc po upływie około 6 – 8 tygodni od zabiegu. Zazwyczaj wtedy wykonujemy drugi zabieg, który ma na celu pobudzenie skóry do dalszej regeneracji.
Pielęgnacja po zabiegu:
- stosować delikatne preparaty do mycia skóry, unikać mydła oraz kosmetyków z zawartością alkoholu (aż do czasu pełnej regeneracji skóry)
- pielęgnacja skóry kremami regenerującymi
- nie wykonywać peelingów
- unikać sauny i basenu (do czasu pełnej regeneracji skóry)
- chronić skórę przed słońcem (stosować krem z filtrem >30 nakładać kilka razy dziennie)
Ile zabiegów należy wykonać aby uzyskać satysfakcjonujący efekt?
W zależności od stopnia zaawansowania starzenia skóry, wieku pacjenta, głębokości zmarszczek, porów i blizn potrądzikowych liczba koniecznych zabiegów może wahać się od 1 do 6. Przy nieznacznych zmarszczkach i zwiotczeniu skóry satysfakcjonujące efekty uzyskujemy już po jednym zabiegu. Natomiast głębokie zmarszczki, bruzdy i blizny wymagają nawet 4 – 6 powtórzeń w odstępach 6 – 12 tygodniowych.
Efekty zabiegów:
Efekt redukcji zmarszczek wokół oczu po 3 zabiegach.
Efekt redukcji rozstępów po 4 zabiegach.
Koszt zabiegu:
- od 200 zł